Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Caesar a Fergie - West Highlandskí Bieli Teriéry

Caesar

 Caesar

Meno: Caesar

Dátum narodenia: 14.november 2003, piatok

Znamenie: škorpión (skorpio)

Rodné mesto: Bánovce nad Bebravou

Odber: 23.decembra 2003, streda

 

Caesar je náš prvý westhighlandský biely teriér a aj psík v živote, ktorého sme si so sestrou vyprosovali 4 roky. Niekomu sa to môže zdať ako krátka doba, ale mne sa to zdalo ako večnosť.

Caesar je veľmi komunikatívny, hravý, živý, nonstop fungujúci, akčný, športovo založený, energický, priateľský, spoločenský pes, na ktorého s určitosťou môžem povedať platí to ono tvrdenie o westíkoch, že je to veľký pes v malom tele. Je to rodinný miláčik, ktorý nás vždy veľmi rád zabaví a rozosmeje, ktorý nás vždy príde utešiť, keď sa niečo nedarí a ktorý to proste s nami vie. Bez neho by som si už svoj život nevedela a ani nechcela predstaviť. Veľmi dobre si s nim rozumiem a je pravdou, že pes sa podobá na vlastného pána, pretože Caesar je veľmi tvrdohlavý (to však patrí aj k jeho plemene) a rád sa túla. A po kom inom odkopíroval túto vlastnosť ak nie odo mňa? Toto je avša len časť toho, v čom sme si podobní, ale nebudem tu predsa rozpisovať každú a jednu. Načo by to bolo dobré?

Caesar už od šteniatka bol veľmi učenlivý, a tak sa s nim aj ľahko pracovalo. Vždy bol vo všetkom po chvílke jednička. Skúsili sme aj agility, s ktorými taktiež nemal problém, a tak sa ideme dať na to znova. Dúfam, že to bude na dlhšie.

S Caesarom mám vytvorený veľmi dobrý vzťah, ktorý som si ale musela istým spôsobom vybojovať. Pretože v našej rodine si Caesarik ako prvého zvolil za alfu tatika, ktorý pôsobil rozhodnejšie, istejšie, silnejšie a rešpekt vzbudzujúco. Kdež to ja som pre Caesara tieto kritéria nespĺňala. Až potom ako som si to uvedomila nastal ten zlom. Až potom ako som si začala veriť, tak mi začal veriť aj Caesar. A teraz je náš vzťah plnohodnotný. Navzájom si rozumieme a doplňame sa. On vie čo od neho chcem a ja viem, čo chce on odo mňa. Konečne to má ten správny smer...

Vďaka Caesarovi som pochopila ako to funguje v tom psom svete, za čo som mu veľmi vďačná a nikdy mu to nezabudnem. Nebyť jeho, tak by som sa nikdy čo sa týka psov nezlepšovala. Pretože, bohužial alebo možno aj nanešťastie, keďže bol mojim prvým psom, tak som v jeho výchove urobila pár veľkých i neveľkých chýb, z ktorých som sa dúfam natrvalo poučila.

MisheliQ  © 2009

TOPlist